Германия прегърна световната купа

14 юли 2014

Германия стана световен шампион на Мондиал 2014 в Бразилия. Немците спечелиха четвъртата си купа в историята, след като надиграха Аржентина с минималното 1:0. Редовното време завърши 0:0, но седем минути преди края на продълженията момчетата на Йоаким Льов стигнаха до гол и това бе достатъчно, за да триумфират с титлата. Автор на красивото попадение бе Марио Гьотце.  Голямата звезда на Аржентина Лионел Меси имаше няколко добри възможности за гол, но така и не съумя да отбележи. Той трябваше да преглътне разочарованието от това, че получи сребърен медал. Все пак Меси спечели индивидуална награда – за най-добър футболист на първенството. Това обаче не го зарадва много, много. За сметка на това радостта на Мануел Нойер бе двойна. Освен, че взе златото, той стана и най-добър вратар. Голмайстор е Хамес Родригес от Колумбия с шест отбелязани попадения.

Президентът на Бразилия Дилма Русеф връчи купата на немците, а до нея през цялото време седеше Ангела Меркел, която поздрави сънадордниците си след успеха и обеща да ги възнагради много добре.

Ако сте харесали сайта ни, станете наш приятел във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация.